En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir?

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi

su arıtma cihazıSu Arıtma Cihazı alacağınız zaman tüm müşterimizin olduğu gibi, sizinde konu hakkında bilginizin sınırlı seviyede olduğunu düşünerek böyle bir içerik yazma gereği duyduğumuzu belirtmek isterim. su arıtma cihazı araştırma, fiyat araştırması gibi evrelere, hepimizin bütün su arıtma cihazı kullanan kişiler gibi sizinde girdiğinizi varsayarak, onlarca marka ve model içerisinde kaybolmamanız için sizlere bir kaç püf noktaya Dikkat ederek, Kaliteli ve Sağlıklı bir su arıtma cihazı sahibi olmabilmenin yollarından bahsedeceğim.

Öncelikle  1000 tl’ye de su Arıtma cihazı var  5.000 tl ye de, Siz 4 kişilik bir aileyseniz, ve evde su ihtiyacınızı karşılamak için su arıtma cihazı almayı düşünüyorsanız, 5000 tl lik  su arıtma cihazı almanız müsrif bir harcama olacaktır, Tabii ki bu yine de sizin vereceğiniz bir karar, arasında ne gibi farklar var derseniz. öncelikle filtre kalitesi olarak aralarında hiçbir fark yok. sizin aldığınız cihazın fiyatının 5000 tl olması cihazın diğer özelliklerinden kaynaklanıyordur.

5,000 tl Fiyatı olan Su Arıtma Cihazının içerisinde Su arıtır iken ekstra filtre mevcuttur, yani 8 filtreli olabilir ya da 10 filtreli, İçerisinde Su Arıtma Cihazı Pompası mevcuttur, Tazyiğin az olduğu yerlerde hızlı bir şekilde su arıtma için Pompa Kullanır, Soğuk ve sıcak özelliği vardır, Sebillerde olduğu gibi, Bir de Önünde Dijital bir ekrandan suyunuzun kalitesini ve filtrelerin ömrünü görebildiğiniz bir bilgi ekranı vardır, Siz bu ekstra özelliklere daha fazla para Ödersiniz.

İşin Diğer Kısmında 1000 tl lik ya da 1500 tl lik su arıtma cihazında da 6- 8 ya da 10 filtre olabilmektedir. Tezgah altına konulan bu ürünler size suyu, Mutfak musluğunuzun yanına monte edilen ekstra bir çeşmeden suyunu sunar. İçerisinde Pompa Yoktur, Ekstra Dijital ekranı yoktur, ve Sucak ve Soğuk Su Özelliği yoktur. ama ikisinin de suyunu ölçtüğünüz zaman, Size Aynı kalite de su verdiğini görürsünüz.

Tercih Sizin.

Bunun yanında sağlıklı bir su arıtma cihazı arıyorsanız eğer, Dikkat etmeniz gereken, Bir iki teknik konu var. Bunlardan ilki,

komple Filitrelerden oluşan bir üründe kullandığı filtrelerin çok önemli olduğunu unutmamanız gerekiyor.  Kullanılan Bütün filtrelerde  onayını muhakkak görünüz. onayı ile ilgili daha önce yazdığım Makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

İkinci önemli konu, Cihazın kullandığı Membran Filtre, Çoğu zaman Piyasada öyle filtreler ve markalar görüyoruz ki inanamazsınız. Ana Filtrenizin Muhakkak Şu saydığım markalardan biri olduğuna emin olun,

  • LG Chem Membran
  • Vontron Membran
  • Filmtec Membran
  • Seapss Membran

( LG FİRMASININ LG MARKASI ALTINDA ÜRETTİĞİ BİR SU ARITMA CİHAZI YOKTUR, SADECE ANA FİLTRE ÜRETİMİ YAPAR )

Başka bir önemli konu Su Arıtma Cihazınızın kullandığı deponun yapısı, Bazı su arıtma cihazlarında plastik ve sağlıksız su deposu kullanılmaktadır. Su deponuz kesinlikle çelik  onaylı olmalıdır. Sağlıklı su üreten bir su arıtma cihazı almak istiyorsanız, muhakkak bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.