Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri Arasındaki Farklar – EgeLife

Su Arıtma sistemlerinde genel olarak; çalışma prensibi aynı olsa da, ürünleri birbirinden farklı kılan bir kaç özellik vardır ve bunlar hayati özelliklerdir. Bu sebepten dolayı farklı markaları kullanan kişilerin bir bölümü kullandıkları üründen memnun iken, diğer bir bölümü ise memnun değildirler.

Memnun olanların neden memnun olduğunu söylemenin bir anlamı olduğunu düşünmüyorum, fakat memnun olmayan kişiler arasına girmemeniz için, Size bir yol haritası çizebilirim. İlla ki Bizim ürünlerimizi alın gibi bir gayemiz yok; öncelikle bunu bir not olarak düşmem gerek. Sonrasında memnun olmayan kişilerin yaşamış olduğu sıkıntıları tek tek saymaya başlayabiliriz.

Suyun tadında bozukluk

Su arıtma cihazı almadan önce; her ailenin kullandığı damacana suyundan, alışkın olduğu bir su tadı olduğu için, yeni aldıkları ürün de suyun tadına alışmak biraz zaman alabiliyor, bunun dışında özellikle 5 filtre 5 aşamalı su arıtma cihazlarında, suyun tadının çok çabuk sertleşmesi cihazda kullanılan filtrenin kalitesiz olmasından kaynaklanıyor. Bu sebeple eğer 6 ayda bir filtre değiştiriyorsanız kullandığınız filtreler kalitesiz, ucuz ve sağlıksız olduğu içindir.

Ön üç filtrenin ana Filtrenin ve mineral filtrenin  onaylı olması, su verme kapasitesine dikkat etmelisiniz. Özellikle ana filtre yani membran filtrenin önemini tekrar hatırlatmak isterim.

Suyun tadında ani değişim yaşamanız; normal bir su arıtma cihazı davranışı değildir. Su Arıtma Cihazlarınızdaki filtreler, Zaman içerisinde kullandıkça yavaş yavaş tükenir, ve suyun tadı değişir. Bir çok kullanıcı zaman içerisinde tükenen filtrelerden dolayı suyun değişimini fark edemez.

Kaliteli ön üç fİltrenin değişim süresi ortama 1 yıl, yine en iyi membran filtrenin en az bir buçuk yıl süre sonunda  değişmesi gerekmektedir. Su arıtma cihazınızda filtre değişim sürelerine periyodik şekilde uymanız halinde, sağlıklı su elde edebilirsiniz.

İn-line Fİltreli Yerine Açık Karbon Filtreli Ürün Satın almak.

Bu Ayrıntıyı daha önce hiç su arıtma cihazı kullanmamış birinin farketmesi maalesef mümkün değil, Çünkü Filtrelerin nasıl göründüğünün değil ödeyeceği fiyatı göz önünde bulundurduğu için, Bu ayrıntıyı bir çok kullanıcı atlar.

Bu ayrıntıya dikkat edebilmeniz için aşağıdaki görseli inceleyiniz. Gelelim aralarında bulunan farklara

 

 

Açık Kasa Su Arıtma Cİhazının Ön üç filtresi İn-line Filtreye nazaran daha çabuk kirlenir ve 6 ayda bir defa ön üç filtreyi değiştirmeniz gerekir. Bu da Size Ekstra Maliyet Yaratır. Ön üç filtre daha hızlı tükendiği için bu ana filtre ve mineral filtrenin de ömrünü azaltır ve maksimum bir yılda ikisini de değiştirmeniz gerekir.

2- 5 filtre 5 aşamalı açık kasa bir su arıtma cihazı ile 5 filtre 5 aşamalı in-line filtreli kapalı kasa bir su arıtma cihazının vermiş olduğu suyun kalitesi arasında fark vardır. Kapalı Kasa su arıtma cihazlaerının PH seviyesi daha yüksek olur.

3- Kapalı kasa su arıtma cihazı açık aksa su arıtma cihazına nazaran tezgah altında daha az yer kaplar ve daha şık görünür. Derli toplu bir görünüme sahip olursunuz.

Servis Kapsamı ve Kullanıcı Yorumları

Satın alacağınız ürünün yaşadığınız bölgede Yetkili bir servisinin olup olmadığına dikkat ediniz, Aksi Halde Yaşadığınız bir sıkıntıda karşınızda muhatap bulamayabilirsiniz. Araştırma aşamasında en ço dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise ürünü kullanan kişilerin İnternet üzerinde forumlarda ve pazar yerlerinde yazmış olduğu yorumlar. Bu yorumlar size yol gösterecektir.

Günümüzde Kaliteli suya sahip olabilmek ve sağlıklı su tüketebilmek için maalesef bu yazdıklarıma dikkat etmek zorundasınız. Aksi Halde Mağdur olan Kişiler arasına girebilirsiniz.

Dünya Üzerinde tüketeceğimiz temiz su miktarı her geçen gün azalmakta bunun sebebi olarak, Duyarlı vatandaşlarımızın çoğu su arıtma ürünlerine yönelmiş durumda.

Saf Su Sağlıklı Su Değildir

Çoğu Kullanıcı Saf suyun, İnsan vücuduna yararlı olduğunu zanneder Fakat öyle değil. Saf su içindeki tüm kötü materyallerden arındığı gibi, Suyun içerisinde bulunan insan vücuduna yararlı minerallerinde bir çoğunu arındırır ve ( Pure Water ) Saf Su tüketmek insan vücudunda var olan mekanizmayı kötü etkileyerek vücudun susuzluk limitini arttırır. Saf Su, İnsan Sağlığına yararlı bir su biçimi değildir. Doğal ve zengin mineralli su üreten su arıtma cihazlarına yönelmenizi tavsiye ediyorum.

Zengin mineralli Doğal Su Nasıl elde Edilir?

Su Arıtma Cihazı Sistemlerinden Genel olarak 5 filtre ve 5 aşama olduğunu söylemiştik. 5 filtre ve 5 aşamadan, oluşan yalın su arıtma cihazlarının, Ürettiği suyun seviyesi en fazla Ph 7 seviyesindedir.

Kapalı kasa su arıtma cihazlarında 5 filtre 5 aşamalı su arıtma cihazında alabileceğiniz suyun seviyesi PH 7.5 seviyesindedir.    Ayrıca bir yıl süreli bir şekilde bu suyu tüketebilirsiniz.

Bu su arıtma cihazlarının ürettiği suyu yeterli görmeyen firmamız, uzmanlarında söylediği Gibi, Ph 8,5 seviyesinde Alkali Su üretebilen bir su arıtma cihazı üretmiştir. Bu Ürünleri sizlere tanıtmak istiyorum.

İlk ürünümüz 6 Filtre ) aşamalı ph 8 Seviyesinde Su üretebilen Bir Su Arıtma Cihazı ki, Bu ve Buna Benzer bir ürünü ülkemizde sadece bir kaç firmada görebilirsiniz. 6 Filtre 9 aşamalı Bu ürünün İçerisinde bulunan 4 Aşama içeren ve doğal minerallerden oluşan Filtreler sayesinde Mükemmel bir Su elde etmiş olursunuz.

Ayrıca kasanın içerisinde yer alan 8 lt kapasiteli onaylı su deposu sayesinde, 24 saatte yaklaşık 250 lt su alabilirsiniz. sular kesildiğinde, elinizin altında 8 lt arıtılmış sağlıklı kaliteli ve iyi su elde edebilirsiniz. PH, 8 Seviyesinde olan suyu bir süre tükettikten sonra dışarıdan su içemeyebilirsiniz.

İçme suyunu evinizde üretmenin ayrı bir artısı daha bu suyu gönül rahatlığı ile, yemeklerinizde ve içeceklerinizde kullanılacak olan suyu da su arıtma cihazından kullanmanız halinde yemeklerinizde ve içeceklerinizde tadının değiştiğini, fark edeceksiniz,

Ege life Su Arıtma Sistemleri, Dünyanın Kabul ettiği ve En çok Kullanılan Reverse Osmosis System ( Ters Ozmos Sistemi) ni kullanmaktadır.

6 Filtre ve 9 Aşamalı Su Arıtma Cihazımızın Ph 8 Değerinde Su ürettiğini Söylemiştim. bunun yanı sıra Ege Life Su Arıtma Sistemleri olarak. Uzmanların Tavsiye Ettiği PH 7 ile 8,5 Arasında suyu tüketmemiz halinde en sağlıklı suyu tükettiğimiz yöndeki, açıklamaları üzerine, PH 8.5 Değerinde Zengin Mineralli Alkali Su üretebilen 8 filtre 11 aşamalı tek su arıtma cihazını üreten ilk firma olarak, Sizlere Başla hiçbir yerde bulamayacağınız bir ürün sunuyoruz.

Özel Musluk Seçebilme özelliği

Evlerinizde Bangolarınızın görselinin bozulmasını istiyorsanız, ya da iki Çeşme İstemiyorsanız, ya da kiracıysanız ve ev sahibiniz su arıtma cihazı için bangosunun delinmesini istemiyorsa, Sizlere Ege Life Su Arıtma Sistemleri ile özel 3 yollu musluk sunuyoruz.

Aynı Musluk Üzerinden hem şebekenizden gelen sıcak ve soğuk suyu alabilirken hem de su arıtma cihazının suyunu alabilirsiniz. 3 Yollu Musluk Hem Görsellik hem de İşlevsellik olarak sizlere hoş bir görünüm sunar. Musluktan akan suyu kullanır kullanmaz cihaz depodan eksilen suyu tamamlar.

Ege Life Su Arıtma Sistemlerinin Size Sunduğu Daha Bir çok Avantaj için, Sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazının Filtreleri.

Cihazın Suyla buluştuğu ilk filtre olan sediment filtre 5 micron gözeneklere sahiptir, ve 5 micronun üzerindeki bütün pislikleri bu filtre filtreler.

İkinci Filtre ise Aktif Karbon filtredir, Aktif Karbon Filtre Karbon Parçacıklarından oluşan, ve 3 öicron gözeneklere sahip bir filitredir. Bu Filtre 3 mikronun üzerinde olan tüm materyalleri filtreler. ve Bir sonraki Filtre Olan Blok Karbon Filtreye Gönderir.

Blok Karbon Filtrenin ise, 1 mikron gözenekleri vardır suyu iyice incelterek, Ana Filtre olan Membran Filtreye hazırlar.

Ana filtreden de geçen su artık mineral filtreden de geçerek ilk 4 filtrede, kaybettiği mineralide kazanarak içilmeye hazır hale gelir.

Sizlere Su Arıtma Cihazı Alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatmaya çalıştım, Su Arıtma Cihazının çalışma sistemini de anlatmaya çalıştım, Aklınıza Takılan soru ve görüşleriniz için, bize ulaşabilirsiniz.

Ege life Su Arıtma Sistemleri Sağlıklı Günler Diler.