En Çok Tercih Edilen Su Arıtma Cihazı

LG chem su arıtma cihazı

 

Su Arıtma Cihazı

 

Türkiye’de su arıtma cihazları sektöründe bulunan bir çok su arıtma cihazının, Sağlıksız ve Çin’den gelen ürünler olduğunu bilmeden evlerine satın alarak, Sağlıklı ve temiz su kullandıklarını sanarak, Bu Sağlıksız cihazların üretmiş oldukları suları kullanmaktadırlar. bunun en büyük sebeplerinden biri ülkemizde satılan kapalı suların sağlıksız olmasından kaynaklanıyor.

2018’in kasım ayında Sağlık Bakanlığının Türkiye’de Faaliyet gösteren, 100 damacana su firmasının sularında yapılan araştırma sonucunda sadece bir kaç tanesinin üretmiş olduğu suyun analiz sonuçlarında içilebilir su olarak nitelendirilmiştir.

Posta gazetesinin yayınlamış olduğu habere göre içmek için aldığımız hayat kaynağımız sayılan suların Türkiye^de bulunan son durumunu aşağıdaki haberden inceleyebilirsiniz.

Gazetinin linkihttps://www.posta.com.tr/bu-suyla-dus-bile-alinmaz-hepimiz-iciyoruz-2081050   

Kopayala yapıştır yaparak inceleyebilirsiniz

Bu suyla duş bile alınmaz! Hepimiz içiyoruz…

Bursa Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden 4 akademisyenin gerçekleştirdiği “Ambalajlı İçme Suyu Örneklerinde Ağır Metal Analizi ve Risk Değerlendirmesi” başlıklı analiz çalışması kapsamında 43 farklı markanın içme suyu örneği üzerinde 16 farklı ağır metalin analiz işlemi gerçekleştirildi. Analizler 250 ml’lik plastik ambalajlı su örneğine yapıldı. Çıkan sonuçlar ise korkunç gerçekleri göz önüne serdi

su arıtma cihazı

 

Milliyet gazetesinden Mert İnan’ın haberine göre su örnekleri içerisinde tespit edilen en yüksek ağır metal konsantrasyonları, baryum, kurşun, stronsiyum oldu. Sularda en yüksek oran olarak baryumda 366.08, kurşunda 0,80 ve stronsiyumda ise 6,01 ppB oranları ölçüldü. İçme suyu yoluyla maruz kalma dozunun baryum için en fazla 0,004, kurşun için 0,029 ve stronisyum için de 0,0012 mikrogram olduğu belirlendi.

 

KANSER RİSKİ

Araştırmada, kurşun oranlarının ambalajlı içme sularında yetişkinler için 10-6’yı aşan kanserojen indeks aralığı sergilediğine vurgu yapılarak “Ambalajlı içme suyu tüketmenin Pb(kurşun) seviyesine göre kanserojen risk oluşturduğu gözlenmektedir. Toplum sağlığının korunması açısından uygun kontrol tedbirlerinin alınması gerekmektedir. Sularda As, Pb, Mn, Cd, Cu, Hg Cr gibi ağır metallerin bulunması ciltte incelme, böbrek hasarı, karaciğer sirozu, sinir sisteminde ileti bozuklukları, gibi sorunlara yol açabilmektedir. Toplumun bir bölümünün, su ihtiyacını sağlıklı olduğuna güvenemediği için musluk suyu yerine ambalajlı sulardan karşıladığı bir gerçektir. Ambalajlanarak tüketime sunulan doğal kaynak suları ve içme sularının bakteri içermemesi kadar ağır metal bulunma durumu ve konsantrasyonu da önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Ali Uğurlu, “Tespit edilen en yüksek baryum oranı korkutucu. Kurşun miktarı 0.010’un altında olması gerek ancak 8 katı çıkmış. Araştırma sonuçlarına göre bazı içme suları dördüncü derece su kalitesinde. Böyle bir ürün ancak banyoda kullanılır. Baryum (Ba), kurşun (Pb) ve stronsiyum (Sr) ağır metallerdir. Bu ağır metallarin kansorejen etkileri var. Bazı organlarda birikme, mutasyon, dejenerasyon etkileri söz konusu olabilir. Çünkü bu metaller vücutta birikme yapabiliyor. Ambalajlı su sektöründe korkunç derece denetimsizlik var. Standart dışı firmaların ruhsatları iptal edilmeli” ifadelerini kullandı.

 

ÇEVRESEL FAKTÖRLER

Araştırmada şu bilgilere yer verildi: “Sudaki kirliliğin çoğu kimyasal kaynaklı. Sanayi atıkları, tarımsal ilaç atıkları, petrol su kimyasında önemli değişiklikler yapmaktadır Ayrıca doğal sular, mineral, cevher ve kayaçlarda etkileşim yoluyla ayrışmalara ve bu şekilde metallerin suya karışmasına sebep olabilirler. İçme suları da bu kaynaklardan temin edildiğinden kimyasal bileşimleri sürekli değişir.”

 

SU ARITMA CİHAZI

Bu Noktada Su Arıtma Cihazlarına Yönelen halkımızda kötü niyetli kişiler tarafından  Sağlıksız su arıtma cihazları satılarak sağlıklarınla oynanmasına devam ediliyor.

Biz  EgeLife Su Arıtma Sistemleri Firması olarak, Sizlere Avrupa Standartlarında Su Arıtma Cihazlarını hem de Her kesimin sahip olabileceği, Fiyatlara sizlere sunuyoruz.

Reverse Osmosis System ile çalışan 11 aşamalı Lg Chem Membran Kullanan, Ph 8 değerinde zengin mineralli su üretebilen. onaylı Bir su arıtma cihazı arıyorsanız Aşağıdaki Telefon Numarasından bize ulaşabilirsiniz. 81 ilde ücretsiz kurulum hizmeti ile en yaygın servis ağına sahip tek firması.

 

su arıtma cihazı

 

Hal böyleyken Su Arıtma Cihazları konusunda Bir çok yanlış bilinen bilgiye dayanarak her gün yüzlerce kişi su arıtma cihazı alıyor. Fİltre değişimi yapıyor, Ya da Farklı bir işlem yaptırmak üzere su arıtma firmaları ile, Birebir iletişime giriyorlar.  Su Arıtma Cihazlarında Bir çok kişinin konu hakkındaki bilgisizliğinden kaynaklanan, bir durumu kullanan kötü niyetli insanlar tarafından kullanılmaya maalesef devam ediliyor.

Su Arıtma Cihazı Alınırken Dikkat edilmesi dilmesi gereken önemli konuları Su Arıtma Cihazı Yorumları yazımızdan inceleyebilirsiniz.