Pompalı Su Arıtma Cihazları

Pompalı Su Arıtma Sistemleri

Su arıtma cihazları bir çoğumuzun evinde kullanılan günümüzde beyaz eşyaların arasına girmiş, Vazgeçilmez ürünler arasında yer almaktadır. Burada sorulması gereken soru şudur. Hangi Su Arıtma Cihazını satın almalıyım? Su Arıtma Cihazının Ürettiği Su Sağlıklı mıdır? Bu yazımızda bunun gibi sorularınıza cevap vereceğiz.

Öncelikle Dünya üzerindeki kullanılabilir su kaynakları her geçen gün azalmakta, bu duruma eş değer olarak, Suyun önemi de artmakta. Bu sebepten dolayı özellikle ülkemizde en çok tercih edilen su kaynağı olarak görülen damacana firmalarının da 2018’in kasım ayında Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu Araştırma sonucunda,, 100 damacana firmasından sadece 5 6 tanesinin insan sağlığına yararlı su ürettiği ve içilebilir seviyede olması, içler acısı durumu biraz daha gözler önüne seriyor.

        Pompasız Su Arıtma Cihazları

Pompasız, Yani elektriksiz çalışan su arıtma cihazının çalışabilmesi için Su Arıtma Sisteminin kurulacağı bölgede bulunan, Şebeke Suyu Basıncının 4 bar civarında olması gerekmektedir.  4 Bar altındaki, su basıncının olduğu bölgelerde, Suyun basıncı tüm filtrelerden geçebilecek kadar, Güçlü gelmediği için, Pompalı su arıtma cihazı kullanmanız gerekmektedir.

Pompalı su arıtma cihazının bir diğer avantajı ise cihaz üzerine ekstra bir basınç kısıcı, bulunmazsa eğer, Su üretimini arttırır,

        Pompalı Su Arıtma Cihazı

Pompalı Su Arıtma Cihazları, genellikle, günlük su tüketiminin fazla olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Evsel tezgah altı ortalama standartta bir su arıtma cihazından günlük 250 lt. su alabilirsiniz. Su basıncının az  olduğu bölgelerde üretim az olacağından dolayı, tüketiminizi kısıtlayabilir.

Evinizdeki su basıncını ölçmenin en kolay yollardan biri, Musluğunuzdan akan suyu  Elinizle kesemiyorsanız eğer, şebeke basıncınız 4 barın üzerindedir.