Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Su Arıtma Cihazı Filtreleri ve Özellikleri

Su Arıtma Cihazları Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan Beyaz eşyaları arasında yerini almış durumda, Su Arıtma Cihazları hakkında vatandaşlarımızın bilgi eksikliğinden kaynaklanan bir durum mevcut. Bu durumdan yararlanarak piyasada su arıtma cihazı satan, Merdiven alt firmalardan kaçınılmalı, Bu firmalar hem sağlığınıza Hem de Cebinize ciddi zararlar veriyorlar.

Şimdi Su Arıtma cihazının En önemli parçaları olan filtreler ile ilgili olarak sizler can alıcı dikkat edilmesi gereken noktaları tek tek anlatalım. Öncelikle Su Arıtma cihazınız açık ya da kapalı kasa olsun hiç fark etmez. İkisinin de içerisinde kullanılan bir bir filtre grubu ve Arıtma sistemi Mevcuttur.

Açık Kasa su arıtma cihazlarının filtreleri Arıtma işlemi için, Filtre Kabı ( Housing ) ihtiyaç duyar, Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazlarının, Filtreleri, Herhangi bir housing’e ihtiyaç duymaz. Kapalı sistem filtrelerdir. Aşağıdaki Görselde,

Aşağıdaki Görselde Sediment Filtre’yi hem açık kasa hem de kapalı kasa olarak görebilirsiniz.

 

 

Sediment Filtre

Sediment Filtre Su Arıtma cihazındaki ilk filtredir. İlk filtre dememin sebebi, Şebekeden gelen su , su arıtma cihazında ilk olarak sediment filtreye gelir. Sediment Filtre 5 micron gözeneklere sahiptir. Şebekeden gelen suyun içerisindeki 5 micron Büyükğündeki Bütün Vajteri toz ve benzeri maddeleri Süzer ve Suyu Bir sonraki Aşama Olan, Aktif Karbon Filtreye Gönderir.

FİLTRE

Aktif Karbon Filtre

Aktif Karbon Filtre Suyun İçerisinde bulunan 3 Micron Büyüklüğündeki Bütün Bakteriyelleri ve,  Gözle Görünmeyen klor Kire. gibi Bir çok Sağlığa zararlı bakteriyi ve kimyasalı,temizler, ve suyu bir sonraki aşama olan, Blok Karbon Filtreye Gönderir.

AKTİF KARBON FİLTRE

 

Aktif Karbon Filtre

Aktif karbon filtre ön üç filtreden sonuncusudur. Aktif Karbon Filtrenin Gözenekleri 1 mikron Büyüklüğündedir. Ve Su Bu filtreden Geçince Arıtma cihazının kalbi olan. Membran Filtreden geçmeye hazır hale gelir.